Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Frequency | 433/868/915MHz |
| Usage/Application | LoRa Application, Smart Meters |
| Type | PCB Antenna/ Internal Antenna |
| Material | FR4 |
| Antenna Type | PCB Mounting |
| Antenna Size | 42mm x 12mm |
| Storage Temperature | - 40 deg C ~ + 80 deg C |
| Operation Temperature | - 40 deg C ~ + 65 deg C |
| Reference | ET-MBPC-5L10CP40-U |
| Cable Type | 1.13mm, Grey/Black |
| Cable Length | 10cm |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Frequency | 868MHz |
| Type | Helical Coil PCB Antenna |
| Antenna Type | PCB Antenna |
| Gain | 3dBi |
| Usage/Application | IoT , LoRa Applications |
| Material | Copper/Brass |
| Brand | ETEILY ANTENNA |
| VSWR | 2 |
| Impedance | 50ohm |
| Mounting | PCB Mount |
| Reference | ET-868H-ST |
| Length | 32+-2mm |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Smart Meter, Smart TV, Logistics, LoRa Applications |
| Type | Flexible PCB Antenna |
| Frequency | 433 MHz |
| Material | Polymide |
| Size | 27 X 17 mm |
| Gain | 6 dbi |
| Cable Length | 10 cm |
| Connector | IPEX |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Frequency | 868MHz, 900MHz, 1800MHz, 2100MHz, 915MHz, 1575.75MHz, 915MHz, 315MHz, 2.4GHz, 5.8GHz |
| Type | PCB Mount |
| Usage/Application | LoRa / GSM / GPRS / Wi-Fi / GPS / GLONASS / IRNSS |
| Range | 10-15m |
| Antenna Type | Internal Antenna |
| Model Name/Number | ET-InternalAntenna |
| Color | Customized |
| Size | small |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | IoT , LoRa Applications |
| Type | Flexible PCB Antenna |
| Impedance | 50 ohms |
| Polarization | Vertical |
| Part Number | ET-86FPC-5L10CP5-U |
| Material | Flexible PCB |
| Antenna Type | PCB Antenna |
| Brand | ETEILY ANTENNA |
| Connector | UFL |
| Frequency | 868MHz |
| Gain | 2DbI |
| Max Power | 30w |
Customizations Available | Product | Code |
868MHz LoRa 2dBi Flexible PCB Antenna with 1.13mm Cable (L - 10 CM) + UFL Connector | ET-86FPC-5L10CP5-U | |
868MHz LoRa 2dBi Flexible PCB Antenna with 1.13mm Cable (L - 20 CM) + UFL Connector | ET-86FPC-5L20CP5-U | |
868MHz LoRa 2dBi Flexible PCB Antenna with RG178 Cable (L - 10 CM) + UFL Connector | ET-86FPC-3L10CP5-U | |
| ||
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | ABS Enclosure |
| Usage/Application | POS Machine, GSM Modules, all Cellular Applications |
| Type | Adhesive/Sticker Antenna |
| Dimensions L x W x D | 116 x 21.8 mm |
| Frequency | 824~960/1710~1990MHz |
| VSWR | 2 |
| Gain | 4dBi |
| Input Power | 50 W |
| Polarization | Vertical |
| Connector | SMA Male Straight |
| Cable | RG174 |
| Impedance | 50 ohms |
Customization of Cable & Connector | Product | Code |
GSM Sticker Antenna with RG174 Cable ( L-1MTR ) + SMA (M) St. Connector | ET-GSS-1L1-SMS | |
GSM Sticker Antenna with RG174 Cable ( L-5MTR ) + SMA (M) St. Connector | ET-GSS-1L5-SMS | |
GSM Sticker Antenna with RG178 Cable ( L-1MTR ) + UFL. Connector | ET-GSS-3L1-U | |
| ||
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Gain | 2 dbi |
| Range | 3300~3800 MHz |
| Country of Origin | Made in India |
| Product | Antenna |
| Type | Internal Antenna |
| Mounting | PCB Mount |
| Colour | White |
| Dimension | 3.2x1.6x0.6mm |
Discover enhanced connectivity with the 5G 2dBi Surface Mount Internal PCB Antenna, designed to meet the demands of modern wireless applications. This compact and efficient antenna is ideal for integration into electronic devices, providing reliable 5G connectivity for IoT devices, mobile routers, and more.
Key Features:
Whether you're developing IoT solutions or upgrading existing devices for 5G connectivity, this antenna ensures robust performance and reliable connectivity. Contact us today to learn more about how the 5G 2dBi Surface Mount Internal PCB Antenna can elevate your wireless projects.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Frequency | 864~868 MHz |
| Usage/Application | IoT, LoRa Applications |
| Type | Flexible PCB Antenna |
| Material | Flexible PCB |
| Working Frequency | 868MHz |
| VSWR | 2 |
| Input Power | 50 W |
| Polarization | Vertical |
| Impedance | 50 ohms |
| Maximum Power | 50 W |
| Dimension | 52x24mm |
| Net Weight | 60 gm |
| Operation Temperature | -30 ~ +60 deg C |
| Mounting | Adhesive Internal Mounting |
| Brand | ETEILY ANTENNA |
|
Customizations Available |
Product |
Code |
|
868MHz / LoRa 5dBi PCB Flexible Antenna with 1.13mm Cable (L -5 CM) + UFL Connector |
ET-8685FPC-5L5CP6-U |
|
|
868MHz / LoRa 5dBi PCB Flexible Antenna with 1.13mm Cable (L -10 CM) + UFL Connector |
ET-8685FPC-5L10CP6-U |
|
|
868MHz / LoRa 5dBi PCB Flexible Antenna with 1.13mm Cable (L -20 CM) + UFL Connector |
ET-8685FPC-5L20CP6-U |
|
|
868MHz / LoRa 5dBi PCB Flexible Antenna with RG178 Cable (L -10 CM) + UFL Connector |
ET-8685FPC-3L10CP6-U |
|
|
|
||
Additional Information: