Product Details:
| Minimum Order Quantity | 35 Piece |
| Brand | Eteily |
| Country of Origin | Made in India |
| Gender | Female |
| Connector | N type |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Crimp Type |
| Plating | Nickel Plated |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Material | Brass |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Brand | ETEILY |
| Temperature range | -65 to +165 DegreeC |
| Insulation resistance | 5000mOhms |
| Dielectric withstanding voltage | 1000V |
| Impedance | 50Ohms |
| Frequency range | 0-18GHz |
| Center conductor | 3mOhms |
| Outer conductor | 2mOhms |
| VSWR | 1.15 |
| Durability | 500 Cycles |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Material | Brass |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Insulation Resistance | 5000MOhms |
| Frequency Range | 0-11GHz |
| Impedance | 50Ohms |
| Brand | ETEILY |
| Dielectric withstanding voltage | 1500V |
| Contact resistance center conductor | 1mOhms |
| Outer conductor | 0.2mOhms |
| VSWR | 1.3 |
| Durability | 500 Cycles |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Eteily |
| Part Number | ET-NFS-4H-01 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Impedance | 50Ohms |
| Maximum Frequency | 11GHz |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Frequency | 0-11GHz |
| Contact resistance (outer conductor) | 0.2mOhms |
| Contact resistance (inner conductor) | 1mOhms |
| Insulation resistance | 5000mOhms |
| Dielectric withstanding voltage | 1500V(rms) |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Frequency Range | 0-11GHz |
| Impedance | 50Ohms |
| Brand | ETEILY |
| Contact resistance inner conductor | 1mOhms |
| Insulation resistance | 5000mOhms |
| Dielectric withstanding voltage | 1500V(rms) |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Impedance | 50Ohms |
| Frequency | 0-11GHz |
| Contact resistance | 0.2mOhms |
| Contact resistance inner conductor | 1mOhms |
| Insulation resistance | 5000mOhms |
| Dielectric withstanding voltage | 1500V(rms) |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Brand | ETEILY |
| Impedance | 50Ohms |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Insulation resistance | 5000MOhms |
| Dielectric withstanding | 1500V |
| Characteristic impedance | 50Ohms |
| Frequency range | 11GHz |
| Contact resistance Center conductor | 1mOhms |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Indoor/Outdoor |
| Brand | ETEILY |
| Connector Type | SMA Male |
| Frequency | 824~960/1710~1990MHz |
| Color | Black |
| Impedance | 50 Ohms |
Additional Information: