Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Gender | Male and Female |
| Product Type | Solar Products |
| Configuration | T Branch |
| Application | Agriculture, Industrial, Street lighting, Home, Commercial |
| Number of Pins | 1 |
| With Battery | Without battery |
| Temperature Range | -40 - 105 °C |
| Brand | Eteily |
| Packaging Type | Box |
| Power Rating | 40 A |
| Country Of Origin | India |
| Contact Resistance | 0.5 m ohm |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Voltage | 1500 V |
| Reference | ET-MC4-3T-SA |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Gender | Male and Female |
| Product Type | MC4 Connector |
| Configuration | Multi-Branch |
| Application | Street lighting, Agriculture, Commercial, Home, Industrial |
| Number of Pins | 1 |
| With Battery | Without battery |
| Brand | Eteily |
| Temperature Range | -40 - 105 °C |
| Current | 10 A |
| Contact Material | Tin Plated |
| Voltage | 1500 V |
| Cable Cross Section | 6 mm² |
| Insulation Resistance | >500MΩ |
| Cable Diameter | Ø5mm~Ø7mm |
| Protection Grade | IP68 |
| Flame | UL94-VO&UL94-5VA |
| Locking System | Snap-In |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Product Type | Solar fan |
| Application | Industrial, Commercial, Agriculture, Street lighting, Home |
| With Battery | Without battery |
| Solar Panel Power | 20 W |
| Temperature Range | -40 - 90 °C |
| Packaging Type | Box |
| Part Number | ET-MC4-T-SA |
| Power Rating | 40 A |
| Type | T-Branch |
| Color | Black |
| Contact Resistance | 0.5 m ohm |
| Voltage | 1500 V |
| Number Of Pins | 2 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Product Type | MC4 Connector |
| Application | Commercial, Home, Street lighting, Industrial, Agriculture |
| With Battery | Without battery |
| Solar Panel Power | 600V |
| Brand | Eteily |
| Packaging Type | Box |
| Country Of Origin | India |
| Degree Of Protection | IP 67 |
| Reference | ET-MC4-Y-SA |
| Ambient Temperature | -40°C~+105°C |
| Wire Length | 2.5 sq. mm. ~ 6.0 sq. mm |
| Rated Voltage | 1000 V |
| Rated Current | 20A~40A |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Product Type | Solar Products |
| Gender | Male and Female |
| Application | Commercial, Industrial, Home, Agriculture, Street lighting |
| Configuration | Standard Pair |
| With Battery | Without battery |
| Number of Pins | 1 |
| Temperature Range | -40 - 105 °C |
| Current | 30 A |
| Contact Material | Tin Plated |
| Voltage | 1000 V |
| Cable Cross Section | 2.5 mm² |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Product Type | Solar Products |
| Gender | Male and Female |
| Application | Home, Street lighting, Industrial, Agriculture, Commercial |
| Configuration | Standard Pair |
| With Battery | Without battery |
| Number of Pins | 1 |
| Brand | Eteily |
| Temperature Range | -40 - 105 °C |
| Current | 30 A |
| Contact Material | Tin Plated |
| Voltage | 1500 V |
| Cable Cross Section | 6 mm² |
Additional Information: