Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Antenna Type | GNSS |
| Usage/Application | Car |
| Type | Ceramic Antenna |
| Working Frequency | 1575/1602/1176 MHz |
| Gain (dBi) | 28dB (LNA Gain) |
| V.S.W.R | 2 |
| Polarization | R.H.C.P |
| Radiation Direction | Omni Directional |
| Impedance (ohms) | 50 |
| Cable Type | 1.13mm |
| Cable Length | 10cm (Customizable) |
| Connector | UFL Female |
| Connector Plating | Gold |
| Dimension (mm) | 25x25mm, 18.5x18.5mm |
| Antenna Application | Tracking and Navigation |
Additional Information: